קרן משפחת רודרמן היא קרן פילנתרופית פרטית, אשר הוקמה בשנת 2002 בבוסטון שבארצות הברית. הקרן מנוהלת על ידי בני משפחת רודרמן ופועלת בארצות הברית ובישראל בשני תחומים עיקריים: שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה, וחיזוק הקשר בין מדינת ישראל לקהילה היהודית בארצות הברית.

קרן משפחת רודרמן רואה ביהדות ארצות הברית נכס אסטרטגי למדינת ישראל וחלק משמעותי משגשוגו של העם היהודי בכללותו. אולם, בעוד יהודים בארצות הברית לומדים על, ונחשפים לישראל, הציבור הישראלי כלל לא מודע להיסטוריה ולאתגרים העכשוויים של יהודי ארצות הברית. כדי לשנות את המציאות הזו, הקרן פועלת באופן יזום לחזק את הקשר בין ישראל והקהילה היהודית בארצות הברית, באמצעות חשיפת הציבור הישראלי כולו, ומעצבי המדיניות בפרט, לתרומתם של יהודי ארצות הברית להגשמת החלום הציוני, מקום המדינה ועד היום.

הקרן פועלת בקרב מנהיגים ומעצבי מדיניות בישראל באמצעות תכניות מגוונות, שמטרתן לחזק את הקשר בין שתי הקהילות היהודיות הגדולות בעולם. בין היתר הקרן מפעילה תכניות באקדמיה, משלחות של מובילי דעה לארצות הברית, מפתחת שיתופי פעולה עם מכוני מחקר, ומשלבת ידיים עם ארגונים שונים. בנוסף, הקרן פועלת להפצה של ידע איכותי ומהימן לציבור הישראלי אודות הקהילה היהודית בארצות הברית, על מנת ליצור היכרות מעמיקה והבנה רחבה של הצרכים, ההצלחות והאתגרים העומדים בפני יהודים אמריקאים.

קרן משפחת רודרמן: יחסי ישראל-יהדות ארצות הברית (פייסבוק)

 

 
Shira Jay Ruderman
 
שירה רודרמן על התמודדות הקהילה היהודית בבוסטון עם משבר הקורונה (25.4.20)

'עושים היסטוריה: עשרות מובילי דעה חתמו על הצהרה לחיזוק הקשר בין ישראל לתפוצות' (13.2.20) 

'סקר: 80 אחוזים מיהודי ארצות הברית פרו-ישראלים' (ישראל היום, 4.2.20)

Shira Ruderman interviewed on i24 News regarding survey of US Jews

'אם הקשר בין יהדות ארה"ב לישראל יתנתק - נבגוד בעצמנו כעם' (11.11.19)

'מיזם: השליחים החוזרים ימשיכו את הקשר עם התפוצות' (ישראל היום, 15.7.19)

 

 

6